Magia Toskanii

Włochy od lat należą do jednego z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Piękne krajobrazy, owoce morza oraz najlepsze wina przyciągają każdego roku tłumy turystów. Toskania – kraina wzgórz pokrytych przez winnice, leżąca w Apeninach Północnych, granicząca z morzem Liguryjskim i Tyrreńskim stanowi jeden z najatrakcyjniejszych rejonów tego kraju.

Miasta Toskanii

Najsłynniejsze toskańskie miasta – Piza i Florencja – to idealne miejsce zarówno na krótki citybreak jak i długie wakacje. Moc atrakcji jaka czeka na zwiedzających nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających podróżników. Miasta wypełnione są historycznymi zabytkami – Florencja słynie z pięknych pałaców i kościołów, natomiast wizyta w Pizie nie może obyć się bez zdjęcia przy Krzywej Wieży. Florencja to miasto idealne dla osób ceniących sobie kulturę – miłośnicy sztuki i architektury docenią piękno tego miejsca. Warto zajrzeć również do Sieny, którą wiele osób ceni nie tylko za zabytki znajdujące się w jej obrębie, ale przede wszystkim za stosunkowo niewielką ilość turystów. Siena to jeden z najważniejszych punktów turystycznych Toskanii, nie jest jednak tak zatłoczona jak Florencja i Piza, dzięki temu to idealne miasto dla ceniących sobie spokój i wyciszenie.

Toskania nie tylko dla miłośników historii

Choć Toskania aż kipi od zabytków historycznych, jest to również kraina idealna dla osób ceniących sobie leniwy wypoczynek na plaży. Wiele kurortów położonych nad Morzem Tyrreńskim może pochwalić się idealnymi miejscami do spokojnego wypoczynku. Szerokie, piaszczyste plaże oraz lazurowe wody oferują ciekawe miejsca na oderwanie się od pracy, a ciepły klimat który panuje w tych rejonach tylko zachęca do spędzania dni na świeżym powietrzu. Najczęściej wybieranymi miejsca leżą pomiędzy Marina di Carrara oraz Viareggio. Ponieważ kraina ta kojarzona jest głównie z zabytkami historycznymi i pięknymi winnicami, plaże są opustoszałe i rzadko kiedy można spotkać tutaj liczne grupy turystów.

Włochy to magiczny kraj, z dostępem do pięknych gór oraz mórz. Kipią od miast historycznych, wypełnionych po brzegi pięknymi kościołami, muzeami i dziełami architektury znajdującymi się na liście „must see” każdego podróżnika. Co więcej to również idealny rejon na podróże poza sezonem, wiosna i jesień w Toskanii może być równie ciekawa co lato.

Komentarze zostały zamknięte.