Korfu – plaże, atrakcje

Korfu to piękna wyspa pełna cudownych plaż, słońca i ciekawych zakątków. To idealne miejsce zarówno dla miłośników leniuchowania na piasku wśród rajskich krajobrazów, jak i dla tych, którzy uwielbiają imprezowanie do białego rana. Nie brak tutaj bowiem miasteczek i miejscowości, w których czekają liczne dyskoteki czy bary, a muzyka brzmi od zmierzchu do świtu sprawiając, że życie nabiera intensywniejszych barw.

Jednym z takich miejsc jest Kavos. Można tutaj odpoczywać , zwiedzać ruiny ufortyfikowanego monastyru, a także imprezować. Miasteczko to tętni życiem całą dobą, a otoczone przez zalesione wzgórza Aspro Kavos sprawia, że ma się wrażenie bycia w bajce pełnej możliwości. Zakątek ten dodatkowo stanowi doskonałą bazę wypadową do różnych miejsc na wyspie, w tym także do miasta Korfu czy znajdującego się nieopodal aqua parku. Jak widać nie sposób się tutaj nudzić, bowiem atrakcji tu nie brakuje.

Doskonałym kurortem oferującym bogate życie nocne, a jednocześnie rajski plaże jest Sidari. Charakterystycznym elementem krajobrazu są tutaj ogromne klify, a malownicze zatoki zapewniają cudowne warunki do kąpieli wodnych. Sama miejscowość jest zaś ogromnie rozrywkowa, a z zakątków, które warto zobaczyć koniecznie trzeba zwiedzić Jaskinię d’Amour, która zresztą ma swoją legendę, niezwykle ciekawą.

Na Korfu znajduje się naprawdę wiele przepięknych plaż różnego rodzaju. Ustronna Sunset Logas Beach kusi cieniem i cudownym widokiem zachodów słońca, a pełna złocistych refleksów Glyfada zachęca do długiego relaksu wśród wspaniałej pogody. Na wyspie tej bowiem każdy znajdzie coś dla siebie, tak by poczuć się naprawdę wypoczętym i zainspirowanym do poznawania kolejnych cudów świata.

Korfu nie bez powodu nazywana jest Królową Wysp Jońskich. Potrafi ona bowiem oczarować, a piękne plaże i możliwości zabawy do białego rana w wielu kurortach sprawiają, że chce się tutaj zostać jak najdłużej. Imponujące góry, zielone wzgórza, piękna krajobrazy – Korfu to wręcz idealne miejsce na wakacje. Często ten zakątek świata nazywa się również „wyspą rajskich plaż”, bo właśnie złote piaski i krystalicznie czysta woda są niejednokrotnie ważnym czynnikiem przyciągającym tutaj turystów z całego świata.

Podobne miejsca

Komentarze zostały zamknięte.