Grecja

Grecja to niesamowity kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nie tylko wyspy mogą czarować turystów, ale i jej część kontynentalna. Zapachy, ruiny pełne historii, zachwycające zabytki – to wszystko czeka tu na odkrycie. Pięknie jest zwłaszcza wiosną, gdy kwitną kwiaty, a na górskich szczytach wciąż utrzymuje się śnieg. Temperatura sięga przekracza wtedy 25-30 stopni, więc spokojnie można skorzystać z kąpieli w czystym morzu.

Planując wakacje w Grecji warto śledzić ceny i szukać promocji. Duża popularność tego kierunku wśród turystów owocuje częstymi przecenami i sprzyja polowaniu na wszelkie okazje. Serwisy porównujące ceny wyjazdów i zbierające oferty od różnych biur podróży dają możliwość wyszukanie dobrego hotelu z tanią ofertą (http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/grecja/).

Będąc w Grecji warto przede wszystkim odwiedzić Delfy. To raj dla miłośników zwiedzania. Wspaniałe zabytki takie jak Świątynia Apollina, Marmaria czy Źródła Kastalskie sprawiają, że nie można się tu nudzić. W Świątyni Apollina czeka Święty Krąg z wyrocznią, który pobudza wyobraźnię a nieco dalej ulokowane jest święte Źródło Kastalskie – wodospad, który tryska z urwiska skał Fedriad. W Marmarii zaś można zobaczyć szczątki Świątyni Ateny Pronaja. W miejscu tym czeka również Tolos, najchętniej fotografowana budowla w Delfach i ruiny gimnazjonu.

Grecja: Ateny - Teatr

Stolicą Grecji są Ateny, miasto niezwykłe, którego nie można pominąć zwiedzając ten kraj. Można tu odnaleźć takie cuda starożytnej architektury jak Akropol, Propyleje, Partenon czy Świątynie Nike. Warto odwiedzić także Wieżę Wiatru, świątynię Zeusa Olimpijskiego – Olimpiejon czy Łuk Hadriana, a to dopiero początek atrakcji. Stolica Grecji bowiem zadziwia i fascynuje, poza tym można tu wspaniale odpocząć pośród licznych restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.

Pięknym miejscem są także Meteory, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tak zwane „skały zawieszone w powietrzu”, które ulokowane są na zachodnim krańcu Tesalii, a dokładniej u podnóża gór Pindos. Zwiedzić można sześć monastyrów, w których znajdują się zabudowania gospodarcze a także główny kościół, pomieszczenia danej kuchni oraz bogate zbiory muzealne. Meteory to naprawdę wyjątkowe miejsce, które pozostaje w pamięci.

Będąc w Grecji warto również odwiedzić Saloniki, stolicę Macedonii, która jest obecnie najbardziej eleganckim oraz europejskim miastem w całym kraju. To raj dla miłośników zwiedzania. Na odkrycie czeka tu chociażby Biała Wieża zbudowana w XV wieku czy Kościół Mądrości Bożej. Najstarszym zabytkiem zaś jest Rotunda, której początki datuje się na przełom II i IV wieku.

Grecja posiada także jeden z najpiękniejszych kanionów na całej kuli ziemskiej czyli Wąwóz Vikos. Ma on aż 12 kilometrów długości i 900 metrów wysokości. Dzięki bujnej roślinności wygląda niezwykle malowniczo i tajemniczo zarazem. Choć droga przez wąwóz jest dosyć wymagająca i trwa aż 5 godzin to naprawdę warto.

Podobne miejsca

Komentarze zostały zamknięte.