Czarnogóra – urlop pełen wrażeń

Zapierający dech w piersiach pejzaż stworzony przez naturę, ciepła i krystaliczna woda Adriatyku oraz pełne uroku zakątki zachęcają, by swój długo wyczekiwany urlop spędzić w Czarnogórze. Niewielkie państewko kryje w sobie moc tajemnic i zapewnia szereg atrakcji dla żądnych przygód.

Wczasy w Czarnogórze – co warto zwiedzić?

Zaciszne zakamarki, zieleń i malownicze krajobrazy Czarnogóry sprzyjają błogiemu wypoczynkowi z dala od wielkich, tętniących życiem metropolii. Największym miastem w kraju jest jej stolica, Podgorica, która liczy zaledwie 130 tys. mieszkańców. Obszar całego państwa jest zaś porównywalny do rozmiarów naszego województwa lubuskiego. Osoby spragnione relaksu mogą się więc poczuć jak w raju.

Jednym z najciekawszych miast w państwie jest wspomniana Podgorica, która słynie przede wszystkim z zabytkowej twierdzy Medun, pochodzącej z przełomu III i IV w. Dziś podziwiać tam można pozostałości po wspaniałej fortecy, a m.in. forum, łuk triumfalny, pałac oraz ruiny umocnień i warowni. Do najciekawszych obiektów miasta zalicza się ponadto Sultan Murat Meczet, ze składającą się z trzech części, wieżą zegarową; Katedrę Zmartwychwstania Chrystusa oraz Zamek Nikola King. Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się także ruiny grodu Ribnica z drugiej połowy XII stulecia oraz cerkiew św. Jerzego, wybudowana w XIII w.

Miłośnicy zwiedzania koniecznie powinni się też udać do Budvy, gdzie podziwiać można średniowieczną starówkę oraz wznoszącą się nad nią twierdzę. Miejscowość obfituje również w wiele interesujących obiektów sakralnych jak np.: cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy czy kościół Santa Marija in Punta.

Komentarze zostały zamknięte.