Wypoczynek w Tajlandii

Turyści pragnący bliżej poznać kulturę inną niż europejska, chętnie wybierają się do Azji na wakacje. Wśród polskich turystów największą popularnością cieszy się Tajlandia, kraj pełen kontrastów, w którym nie sposób się nudzić. Jest to niezwykle zróżnicowane miejsce, dlatego przed podróżą warto wiedzieć, które atrakcje są szczególnie warte zachodu.

Podstawowe informacje

Na początku należy wybrać odpowiedni termin na wakacje w tym egzotycznym kraju. Najbardziej pogodne dni występują w Tajlandii w okresie od listopada do marca, dlatego na ten czas przypada szczyt sezonu turystycznego. Podróżując do tego rejonu Azji, nie musimy wykonywać specjalistycznych szczepień, jednak zaleca się zrobić zastrzyk przeciwko WZW A i B, choroby te są tam dość powszechne. Mimo iż w okresie suchym w Tajlandii panuje upał, warto spakować komplet ubrań zakrywający kolana oraz ramiona, tylko w takim stroju można zwiedzać tamtejsze świątynie.

Bangkok – miejsca dżungla

Zwiedzając Tajlandię, koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę do największej metropolii kraju. W mieście znajdziemy liczne historyczne zabytki, wplecione między nowoczesne drapacze chmur. W świątyni Buddy, Wat Po, będziemy podziwiać monumentalny posąg tego mędrca, mierzący 15 metrów wysokości. Warto również wybrać się do Wielkiego Pałacu, dawnej rezydencji królewskiej, zachwycającej orientalną architekturą i bogactwem dekoracji. W trakcie wieczornego spaceru można zawitać do Chinatown, gdzie uliczni sprzedawcy oferują egzotyczne potrawy.

Rajskie plaże południa

Klimat Tajlandii sprzyja wylegiwaniu się na słońcu, dlatego tamtejsze plaże są chętnie odwiedzane przez turystów. Na południu kraju urzeka przede wszystkim przyroda, piasek na plaży jest biały i delikatny, morze przejrzyste i turkusowe a roślinność niezwykle bujna. W zależności od preferencji inny kurort będzie bardziej odpowiedni. Zarówno na lądzie, jak i na pobliskich wyspach znajdziemy ośrodki spokojne, imprezowe lub typowo rekreacyjne.

Egzotyka północy

W rejonie Chiang Rai na turystów czeka mnóstwo atrakcji, które przybliżą ich do tajskiej kultury. Można tam zwiedzić wioskę Wat Tham Pla, zamieszkaną przez małpy makaki, której mieszkanki noszą na szyi charakterystyczne obroże. Po Chiang Rai najlepiej przemieszczać się drogą rzeczną, korzystając ze specjalnych łodzi, zwanych Longboat.

Komentarze zostały zamknięte.