Malediwy – raj na wyciągnięcie ręki

Malediwy to niezwykłe państwo, jedno z najpiękniejszych na całym świecie. Jego nazwa oznacza „łańcuch wysp”, co rzeczywiście jest prawdą, bowiem składa się ono z ponad tysiąca wysepek koralowych ulokowanych na 26 atolach. Znajdują się one niedaleko równika na Oceanie Indyjskim i czarują swoim niezwykłym klimatem. Białe piaszczyste plaże, zielone palmy i wspaniała pogoda to przepis na idealne wakacje właśnie na Malediwach.

Najlepszymi miesiącami na odpoczynek w tej części świata są miesiące od stycznia do marca. Wtedy można cieszyć się tutejszym świeżym morskim powietrzem pełnym jodu i gorącymi promieniami słońca w otoczeniu bezchmurnego nieba. Jeśli jednak ktoś pragnie nieco wietrznej pogody może wybrać na odwiedziny okres monsunu południowo-zachodniego.

Jedną z atrakcji na Malediwach jest niewątpliwie stolica kraju – Male. Zajmuje ona wyspę o tej samej nazwie i posiada wiele atrakcji. Warto przede wszystkim zobaczyć meczet The Grand Friday Mosque, który zarazem jest największym tego typu budynkiem sakralnym na Malediwach, Pałac Prezydencki, a także odwiedzić Muzeum Narodowe. Na Male czeka również bazar warzywny, owocowy oraz Targ Rybny.

Malediwy to jednak przede wszystkim zjawiskowe plaże, które sprawiają, że przyjeżdżają tu turyści z całego świata by móc wypocząć wśród białego, miękkiego piasku i promieni słońca. Wiele możliwości aktywnego spędzania czasu stanowi dodatkową atrakcję, można tu bowiem nurkować, żeglować, spróbować snorkelingu, windsurfingu czy po prostu zażywać kąpieli w krystalicznie czystej wodzie.

Głównymi ośrodkami turystycznymi w tym kraju są Atol North Male, Atol South Male, Atol Ari, Atol Baa, Atol Addu praz Atol Lhaviyani. Każdy z nich posiada nieco inne cuda, które warto odkryć, a łączy je wspaniały klimat, niezwykłe piękno oraz atmosfera relaksu.

Na Malediwach można czasem zobaczyć także magiczną, świecącą na niebiesko plażę. Znajduje się ona w atolu Baa, a ów niezwykły kolor zawdzięcza się mikroskopijnym organizmom roślinnym, u których poruszanie się drobinek wody powoduje bioluminescencję.

Jak widać ów raj na ziemi potrafi zaskoczyć, a jednocześnie sprawia, że każdy kto tu przyjeżdża ma szansę prawdziwie zrelaksować się, odnowić i napełnić pięknem życia. Malediwy bowiem to istny raj, który zaprasza, by spędzić tu wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w pamięci.

Komentarze zostały zamknięte.