Egzotyczne Chiny

Chiny to kraj, którym można się zauroczyć. I choć jest to jedno z najbardziej zaludnionych miejsc na świecie to można tutaj także odnaleźć zakątki nieco bardziej ustronne, pełne naturalnego piękna i tradycji. Góry, wyżyny, plaże i obszary pustynne – w Chinach można znaleźć niemal wszystko. Kraj ten posiada jedną z najstarszych kultur na świecie, co przekłada się na wspaniałe zabytki i interesującą historię. Warto więc dać sobie nieco więcej czasu, by móc zanurzyć się w panującą tu atmosferę i zobaczyć przeróżne twarzy tego ogromnego państwa.

Co fascynującego czeka na turystów wybierających się do Chin

Będąc w Państwie Środka dobrze jest poznać bliżej jego ukształtowanie terenu. Niezwykle interesujące są chociażby góry Tianmen, a także znajdujący się tu park narodowy. Skrywają one  najwyżej położoną grotę na świecie nazywaną „Bramą do nieba”, do której prowadzi 11-kilometrowa droga mająca 99 ostrych zakrętów oraz 999 skalnych schodów nazywanych „Drabiną do nieba”. Warto je pokonać, by rzeczywiście poczuć magię edenu. Poza tym czeka tu także kolejna atrakcja jaką jest szklana kładka zawieszona na wysokości ponad 1400 metrów, po której spacer może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

Chiny to również wspaniała stolica – miasto Pekin będący połączeniem świata starożytnego i nowoczesnych rozwiązań. To tu na turystów czeka fascynujące Zakazane Miasto, czyli Gugong, pełne piękna i niezwykłej potęgi. To ponad 800 świątyń oraz budowli innego typu wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego, z których na miano szczególnej zasługuje Świątynia Nieba – miejsce uznawane za punkt połączenia się nieba z ziemią.

Cudownie jest móc także spacerować po malowniczych miasteczkach takich jak Yangshuo, które kusi krasowymi wzgórzami, rzeką czy polami ryżowymi, szwendać się po jednym z najpiękniejszych wąwozów świata, czyli Wąwozie Skaczącego Tygrysa ulokowanego 60 kilometrów od miasta Lijiang, czy też zwiedzać Tarasy Ryżowego Smoczego Grzbietu.

Na górze Shaosi czeka zaś niezwykły Klasztor Shaolin, który został wybudowny w roku 495. To świątynia buddyjska, którą co roku odwiedza ponad milion turystów. Warto więc zajrzeć i tutaj, podobnie jak i do naturalnego rezerwatu znajdującego się w górach Hengduan, czyli Yading. Zachwyca on malowniczym krajobrazem oraz trzema świętymi szczytami – Chanadorje, Jambeyang i Chenresing. Wysokość każdego z nich przekracza 5 tysięcy metrów n.p.m.

Chiny to naprawdę frapujący kraj. Posiadają one nie tylko miasta, w których ogrom mieszkańców sprawia, że można poczuć ciarki na plecach. To również państwo, które zachwyca pięknem górskich szczytów, malowniczymi krajobrazami i zakątkami pełnymi niezwykłej historii. Warto dać się ponieść magii tego miejsca i zwiedzić jak najwięcej różnych jego obliczy. Wybór daty na podróż do Chin zaś najlepiej dopasować do zakątka, który chce się odwiedzić.

Brak komentarzy do tej pory.