Dubaj

Luksus, splendor, egzotyka i niezwykle barwna kultura… gorący klimat i zdumiewające widoki… Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to miasto wiecznie żywe, nowoczesne i rozwijające się w zatrważającym tempie. Urlop w Dubaju z pewnością dostarczy mocy niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Aby jednak dobrze zaplanować swoje wymarzone wakacje warto wcześniej zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami. Zjednoczone Emiraty Arabskie położone są na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską i Omańską. Kraj jest połączeniem siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaju, Szardży, Adżmanu, Umm al-Kajwajnu, Ras al-Chajmy i Fudżajry. Językiem urzędowym jest tutaj arabski, zaś państwową walutą dirham (AED).

Przed wylotem do ZEA każdy turysta musi posiadać wizę, jednak Polaków obowiązuje tzw. sponsoring, który oznacza, iż o taki dokument dla podróżnych stara się biuro podróży, hotel lub osoba fizyczna, czyli obywatel Emiratów lub cudzoziemiec przebywający w tym kraju na podstawie wizy pobytowej z prawem do pracy. Dubaj to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych Emiratów Arabskich. Turystów z całego świata przyciąga przede wszystkim bogactwem i niezwykle oryginalnymi konstrukcjami architektonicznymi.

Symbolem Dubaju jest bez wątpienia Burg Khalifa, czyli Wieża Dubaju uznawana za najwyższy budynek świata. Wewnątrz mieszczą się ekskluzywne apartamenty, biura, hotele i restauracje. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest Burj al Arab, czyli jedyny na Ziemi siedmiogwiazdkowy hotel. Bogato wyposażone wnętrze i szereg luksusowych atrakcji sprawiają, iż można się tutaj poczuć jak w raju…niestety jest to opcja zakwaterowania jedynie dla najbogatszych.

Spędzając urlop w mieście warto także zobaczyć słynną Palmę Dubaju, czyli sztuczny kompleks apartamentowców. Zlokalizowane są tutaj ponad 32 hotele oraz 400 willi. Osoby pragnące nieco przybliżyć się do kultury arabskiej z całą pewnością powinny zawitać do meczetu w dzielnicy Jumeirah, który jest przykładem nowoczesnej islamskiej architektury. To jeden z najpiękniejszych zabytków Dubaju. Zakupoholików na pewno ucieszy zaś wizyta w największym na świecie centrum handlowym „The Dubai Mall”. Wewnątrz mieści się aż 1200 sklepów, lodowisko i duże akwarium. Do symboli Dubaju należy również zaliczyć słynne Emirats Towers, czyli bliźniacze wieże, z których jedna liczy 335, a druga 309 m wysokości. W pierwszej mieści się hotel, zaś w drugiej biurowy kompleks.Wczasy w Dubaju

Unikalną architekturą poszczycić się również może Business Bay, czyli Zatoka Biznesu, zwana drugim Manhattanem. Obecnie budowanych jest tutaj ok. 230 nowoczesnych budynków. Przebywając w Dubaju warto także wybrać się na największą sztuczną przystań na świecie. Znajduje się tutaj wiele wieżowców, w przyszłości ma ich powstać aż ponad 200, planuje się także budowę uniwersyteckiego kampusu. Dubaj to idealny kierunek dla każdego, przekonać się o tym mogą również miłośnicy…białego szaleństwa. Zlokalizowany tutaj Ski Dubai to sztuczny stok narciarski z wyciągiem, który mieści się wewnątrz centrum handlowego „Mall of the Emirates”.

Komentarze zostały zamknięte.