Australia

Położona na Oceanie Spokojnym Australia to jedyne na naszej planecie państwo, które jest zarazem najmniejszym kontynentem oraz największą na świecie wyspą. Różnorodny klimat, malowniczy krajobraz i liczne cuda natury sprawiają, iż czas spędzony na zwiedzaniu tego bajkowego miejsca będzie obfitował w moc wrażeń i atrakcji. Stolicą kraju jest Canberra, a najbardziej znanymi wśród turystów miastami, które przyciągają oryginalną, świadczącą o bogatej historii, architekturą oraz intrygującą kulturą są: Sydney i Melbourne.
Australia zlokalizowana jest na półkuli południowej, w jej skład wchodzi także Tasmania (info o wyspie) oraz inne, mniejsze wyspy położone na Oceanie Spokojnym oraz Indyjskim. Jest to państwo, do którego przede wszystkim powinni się wybrać miłośnicy turystki krajoznawczej. Dzika nieujarzmiona natura, specyficzna fauna i flora oraz zapierający dech w piersiach krajobraz spowodują, że wakacje na drugim krańcu świata staną się niezapomnianą przygodą życia. Spotkać tu można m.in.: kangury, emu, misie koala, krokodyle, dziobaki, kolczatki i kiwi. Atrakcją turystyczną, którą trzeba zobaczyć, jest Ayers Rock, zwany również Uluru. To jeden z największych monolitów skalnych na Ziemi, powstały z czerwonego piaskowca ponad sto tysięcy lat temu. Jest to święte miejsce rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Interesujący może być fakt, że skała zmienia swój kolor na skutek promieniowania słonecznego (od czerwieni poprzez pomarańcz i róż do szarości). Obiekt znajduje się na terenie Parku Kakadu, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przebywając w Australii, koniecznie należy wybrać się do Queensland, zlokalizowanego w północno-wschodniej części kontynentu. Położony jest tutaj Środkowo-Wschodni Rezerwat Lasów Deszczowych, Wyspa Frasher (Wielka Wyspa Piaszczysta) oraz widzialna z kosmosu bajecznie kolorowa Wielka Rafa Koralowa, która stanowi podwodne królestwo oryginalnych gatunków zwierząt. Miłośnicy sportów wodnych, jak np. nurkowanie, surfing czy żeglarstwo, mogą poczuć się tutaj jak w raju.
Kolejnym godnym zobaczenia miejscem jest Wyspa Kangura. Szukając interesujących destynacji na urlop za granicą, warto także pomyśleć o australijskiej wyspie – Tasmanii, gdzie znajduje się popularny park Tasmania Wilderness, wpisany na listę UNESCO. Koniecznie trzeba też odwiedzić Zatokę Rekina, która również uzyskała wpis na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Wśród drapieżnych rekinów najbardziej popularnym gatunkiem, który tutaj występuje, jest żarłacz tygrysi. Można także zaobserwować rekina wielorybiego, czyli największą rybę świata. Nie jest to jednak gatunek groźny dla człowieka.

Australia obfituje w wiele ciekawych pod kątem przyrodniczym miejsc, a ich zwiedzenie może dostarczyć niezapomnianych emocji. Wybierając idealne dla siebie miejsce na wakacje, warto zastanowić się nad wyprawą do tego malowniczego, pełnego tajemnic kraju, gdzie spełnić się mogą najskrytsze podróżnicze marzenia.

Komentarze zostały zamknięte.