Rio de Janeiro

Egzotyka, ulice rozbrzmiewajcie rytmami samby i błogi relaks na piaszczystych rozległych plażach… Położone w Brazylii Rio de Janeiro przyciąga spragnionych emocji i mocnych wrażeń turystów. Miasto znane jest przede wszystkim z hucznego karnawału oraz pomnika Chrystusa Odkupiciela zaliczanego do Siedmiu Cudów Świata Nowożytnego.

Przed podróżą warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami, które pozwolą lepiej zaplanować wymarzone wakacje. Lot do Rio de Janeiro (www.riodejaneiro.com) trwa zazwyczaj od 15 do 20 godzin (z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk). Ceny biletów (w dwie strony) zaczynają się od 3000 zł. Wybierając się do Brazylii, wystarczy zabrać paszport. Wiza dla turystów planujących pobyt do 90 dni nie jest wymagana. Rio to miasto kontrastów. Z jednej strony nowoczesne, fascynujące, pełne urokliwych zakamarków, a z drugiej spotkać tu można favele – dzielnice nędzy słynące z licznych przestępstw. Zwiedzając metropolię, należy więc zachować szczególną ostrożność.

Miłośnikom turystyki krajoznawczej z całą pewnością niezapomnianych wrażeń dostarczy wjazd kolejką linową na wzgórze zwane Głową Cukru. Ze szczytu podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę Rio (największe emocje budzio zachodzie słońca) oraz malowniczą zatokę Guanabara. Osoby pragnące zażywać słonecznych kąpieli powinny wybrać się na słynną plażę Copacabana. Jest to również nazwa dzielnicy miasta, znanej z luksusowych hoteli, drogich restauracji, kasyn i klubów nocnych, w których zabawa toczy się do białego rana. Drugą uwielbianą przez turystów plażą jest Ipanema, uważana za jedną z bardziej ekskluzywnych.

Pasjonaci turystyki aktywnej i piłki nożnej koniecznie muszą się udać na Stadion Maracanã, który jest jednym z największych na świecie i posiada status zabytku. Warto również wybrać się na spacer po centrum metropolii. Zlokalizowany jest tutaj klasztor św. Antoniego, czyli najstarsza sakralna budowla w mieście, a także plac Praça Tridentes, przy którym znajduje się park Campo de Santana. To właśnie tu w roku 1822 cesarz Dom Pedro I ogłosił niepodległość kraju. Na uwagę zasługuje ponadto Pałac Cesarski. Rio de Janeiro to idealna opcja dla osób pragnących zgłębić niezwykle intrygującą kulturę największego państwa Ameryki Południowej, przeżyć niezapomniane chwile wśród egzotyki i zrelaksować się na gorących bajkowych plażach. Przeglądając oferty wycieczek do ciekawych miast na świecie, warto więc zastanowić się nad podróżą do tej pasjonującej metropolii.

Komentarze zostały zamknięte.