Brazylia

Brazylia to największe państwo Ameryki Południowej, z bardzo zróżnicowanym klimatem, jest tu wilgotno i gorąco, a w Amazonii – deszczowo.

Brazylia  kojarzy się nam przede wszystkim z Rio de Janeiro, bo to tu stoi znany w całym świecie posąg Chrystusa Odkupiciela z rozłożonymi rękami, Rio to też karnawał z pokazami szkół samby, i to właśnie tu jest najbardziej znana plaża Copacabana.

Kolejne miasta, które trzeba zobaczyć stolica kraju Brasilia z gmachem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, katedrą, parlamentem.

Niewątpliwie ciekawostką jest Diamantina miasto poszukiwaczy złota i wydobywców diamentów. Zabytkowa część miasta jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nie można pominąć leżącej nad Oceanem Atlantyckim w stanie Pernambuco miasta Olinda z XVI w. Do zwiedzania mamy tu gotycki kościół San Francisco de Paula czy klasztor Nossa Senhora de Carmo. Tu też można cieszyć się słońcem na piaszczystych plażach.

brazylia-salvadorZobaczyć też trzeba dawną stolicę  czyli Salvador. Największą atrakcje jest tu wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO starówka Pelourinho.

Jeśli jesteśmy w Brazylii nie sposób pominąć uważane za jeden z cudów świata, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO wodospady Iquacu. Woda spada z wysokości ok. 80 m tworząc 175 mniejszych wodospadów. Do atrakcji tego miejsca należy tzw. Diabla Gardziel.

brazylia-lasTym co przyciąga turystów do Brazylii jest również dziewicza przyroda Amazonii, jest to raj dla fanów natury, ale też tu można jeszcze zobaczyć plemiona, które mają minimalny lub żaden kontakt z cywilizacją.

Jedno co trzeba przyznać to, ze w Brazylii nie sposób się nudzić, to kraj tętniący muzyką graną na żywo. W wielu klubach rozbrzmiewa bossa nova, samba, choro i serenata. Duże miasta żyją wieczorami i nocami, w setkach restauracji, klubów i barów czynnych rana toczy się życie.

Niezwykła jest też kuchnia brazylijska stanowiąca mieszankę potraw portugalskich i afrykańskich. Popularne są dania z grilla, czyli churrasco, często też serwuje się tu jedzenie na wagę lube w formie szwedzkiego bufetu.

Komentarze zostały zamknięte.