Meksyk

Meksyk to kraj pełen barw, z niezwykłymi plażami, idealnie błękitnym niebem oraz oceanem o lazurowym kolorze. Prócz leniuchowania na miękkim piasku można tu także godzinami zwiedzać miejsca przesiąknięte starożytną historią czy też poznawać tutejszą kulturę i tradycję. Meksyk może zachwycać, nie sposób się tu nudzić a poza tym każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Cancun jest najsłynniejszym kurortem w całym kraju, w którym znajduje się wiele luksusowych hoteli oraz znane 20-kilometrowe wybrzeże. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę, wygodę i zbytek. Czyste plaże, cudowne rafy koralowe oraz możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych pozwala na urozmaicone spędzanie czasu. Dodatkowo znajdują się tu liczne dyskoteki, w których można tańczyć do białego rana.

Warto także zajrzeć do Tulum, sennego miasteczka, które posiada stanowisko archeologiczne na samej plaży. Zagubione laguny, romantyczna atmosfera – Tulum to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy marzą o odpoczynku i ciszy wśród malowniczej okolicy.

Meksyk to oczywiście również słynne Acapulco, kto nie był powinien koniecznie tu zajrzeć, bowiem prócz uroku opiewanego w pieśniach miasto to oferuje wiele atrakcji. Można tu podziwiać podwodne życie nurkując lub też płynąc łodzią ze szklanym dnem, poszaleć na motorówce, kanu, żaglówce czy nartach wodnych, a nawet poobserwować śmiałków rzucających się z 40-metrowej skały do wody.

Meksyk to także takie skarby architektury jak Chichen Itza czy Teotihuacan. Każde z tych miejsc obfituje w niesamowite zabytki, a najsłynniejszym z nich jest niewątpliwie Piramida Słońca będąca trzecią co do wielkości piramidą na całym świecie. Znajduje się ona w okolicy Teotihuacan, podobnie jak i Piramida Księżyca.

Meksyk pełen jest archeologicznie ciekawych miejsc, zabytków, świątyń, sarkofagów i nieprzeciętnych znaków historii. Jednakże aura tajemniczości połączona z przepięknym słońcem oraz rajskimi plażami pozwala na prawdziwie obfite wakacje, na których nie sposób się nudzić. Warto jeszcze wspomnieć o aromatycznej meksykańskiej kuchni, by zdecydować się czym prędzej…

Podobne miejsca

Komentarze zostały zamknięte.