Meksyk

Meksyk to kraj, który może zaoferować naprawdę wiele! Świetna muzyka, przepyszna kuchnia, barwność i interesująca kultura to tylko wprowadzenie do tego, co czeka tutaj na turystów. Poza tym zakątek ten zachwyca tajemniczym i niezwykle interesującym światem Majów, najwyższym mostem świata czy też boskimi plażami Jukatanu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Co warto zobaczyć będąc w Meksyku

Ogrom atrakcji, które czekają na turystów w Meksyku jest naprawdę zaskakujący. Warto zobaczyć choć niektóre z nich, by rzeczywiście poczuć atmosferę tego miejsca. Niewątpliwym meksykańskim cudem jest półwysep Jukatan oraz znajdująca się tam Cenote – naturalna studnia z fascynującymi formami skalnymi naciekami. Niezwykłym miejscem jest także Świątynia Wojowników czy Dziedziniec 1000 Kolumn, choć to dopiero początek atrakcji.

Meksyk to także możliwość zobaczenia flamingów, czekają one na mokradłach, dlatego najlepiej wynająć łódkę. Tutaj także, w niektórych miejscach, zamieszkują całkiem dzikie i niezwykle interesujące kajmany. Oczywiście nie brak również żółwi oceanicznych, które znajdują się Akuaml. Niektóre z nich mają ponad 100 kilogramów.

Urzekające są tu też plaże. Jedną z piękniejszych jest niewątpliwie ta ulokowana w Tulum, a dokładniej na terenie parku narodowego. Warto przybyć tu na wschód słońca. Miłośnicy historii zaś powinni odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Pelenque, a następnie dać się skusić na treking po dżungli. Dlaczego? Bo to też tworzy niezapomniane wspomnienia.

Najpiękniejsza laguna zaś czeka w Bacalar. Mieni się ona aż siedmioma odcieniami błękitu.  Dostęp do tego miejsca jest darmowy. Warto również odwiedzić wodospad mineralny w Hierve el aqua, który znajduje się około 70 kilometrów od Oaxaca, czy też zobaczyć wielkie drzewo z Tule. Ma ono aż 42 metry, a średnica jego korony wynosi aż 56 metrów.

Meksyk to także wulkan, plaża nudystów i plaża miłości, niezwykli mieszkańcy i mnóstwo niespodzianek. Nie sposób się tutaj nudzić. Kraj ten bowiem jest tak barwny i tak niesamowity, że lepiej zarezerwować sobie na zwiedzanie nieco więcej czasu. Zwłaszcza, że każda atrakcja jest ciekawsza od poprzedniej. Meksyk znajduje się pod panowaniem klimatu tropikalnego, jest tu wiec bardzo gorąco. Najlepiej wybrać się do tego kraju poza sezonem, między grudniem, a majem.

Podobne miejsca

Komentarze zostały zamknięte.