Kostaryka

Kostaryka leży w Ameryce Środkowej nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim. To kraj górzysty z wieloma górami powulkanicznymi, jest tu też sporo czynnych wulkanów.

Panuje tu klimatu podrównikowego, tropikalnego, jest tu pora sucha i pora deszczowa. Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia, natomiast deszczowa od maja do listopada. Średnia roczna temperatura wynosi około 23 stopni Celsjusza, co powoduje, że można spędzać tu urlop praktycznie przez cały rok.

Co warto zobaczyć na Kostaryce? Z żelaznych punktów programu to na pewno San Jose, największe miasto będące centrum państwa. Warto zobaczyć Teatr Narodowy, katedrę, Muzeum Złota, Muzeum Jade i Muzeum Dzieci.

Kolejna atrakcja to Park Narodowy Manuel Antonio, tworzą go tropikalne lasy, piaszczyste plaże i rafy koralowe. Można tu podziwiać około 350 gatunków zwierząt, większości ptaków. Można tu też wędrować pod dżungli zwiedzać Jaskinie Damas.

kostaryka-el-arenalNiedaleko od Manuel Antonio leży Quepos, niezwykła miejscowość z restauracyjkami, barami, klimatycznymi hotelami i galeriami. Przepiękny jest też rezerwat przyrody Monteverde, to tu znajduje się ponad 2,5 tys. gatunków roślin, wiele gatunków zwierząt i owadów. W pobliżu jest  aktywny Wulkan Arenal, który przyciąga rzesze turystów.

Natomiast Cartago to jedno z najstarszych miast w Kostaryce, kiedyś stolica a teraz niezwykle klimatyczne miejsce ze starymi budowlami i ruinami z XVI wieku, warto zajrzeć do Bazyliki Cartago nazywanej Basilica de Nuestra Senora de Los Angeles.

Dużą atrakcją jest Limon, które powstało w miejscu starej indiańskiej osady Cariari. To właśnie tutaj Krzysztof Kolumb w 1502 roku po raz pierwszy postawił swoją nogę na tych terenach.  W okolicy jest wiele piaszczystych plaż, jest tu też Park Narodowy Cahuita i Rezerwat Gandoca Manzanillo.

Jeśli chcemy zobaczyć kratery wulkanów to trzeba się wybrać do Parku Rincon de la Vieja sama Liberia z białym kościołem również stanowi niezwykłą atrakcję.

I jest jeszcze tropikalna wyspa Tortuga z cudownymi plażami, jest idealnym miejscem do plażowania, uprawiania sportów wodnych. Warto też zobaczyć Ciudad Quesada z plantacjami kawy i wulkanicznymi źródłami.

Komentarze zostały zamknięte.