Bahama

Białe piaszczyste plaże, lazurowa przejrzysta woda i egzotyczna roślinność… Wczasy na Bahama dostarczą chwili błogiego relaksu wśród bajkowych widoków i pozwolą odkryć dziewicze zakątki jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wyspy położone są w Ameryce Środkowej na Oceanie Atlantyckim, a najlepszym okresem na ich zwiedzanie są miesiące od kwietnia do czerwca, we wrześniu i październiku występują tutaj bowiem cyklony.

Klimat panujący na wyspach to klimat równikowy wilgotny, jednak od listopada do kwietnia trwa na Bahama pora sucha. Co istotne, przed wylotem należy pamiętać o ważnym paszporcie. Wiza dla Polaków nie jest tutaj wymagana.

Archipelag Bahamów tworzy aż ponad 2000 wysepek, spośród których największe to: New Providence, Wielka Bahama, Andros, Wielkie Abaco, Eleuthera i Cat. Walutą używaną w kraju są dolary bahamskie, które można wymienić jedynie na miejscu. Gorący klimat, barwna kultura i przejrzysta oceaniczna woda przyciągają tutaj turystów z całego świata. Malownicze wysepki stały się również wymarzonym miejscem do podziwiania podwodnego królestwa koralowców. Oprócz nurkowania miłośnicy sportów wodnych mogą tu także żeglować oraz uprawiać surfing. Osoby wrażliwe na piękno otaczającej przyrody zadowoli wypoczynek wśród tropikalnych roślin: drzewek cytrusowych, bananowców czy drzew papai.

Przy odrobinie szczęścia można także spotkać niezwykłe egzotyczne zwierzęta jak np.: żółwie szylkretowe, szopy i bataguary. Wielka Wyspa Bahama określana jest również mianem „drugiego Las Vegas”. Miłośnikom nocnego trybu życia niezapomnianych atrakcji dostarczy zabawa do białego rana w gorących rytmach reggae. Liczne kluby sprawiają, iż wyspa tętni życiem 24 h/dobę.

Spędzając tutaj urlop koniecznie należy wybrać się do Parku Narodowego Lucayan, gdzie zlokalizowane są najstarsze na naszej planecie jaskinie podwodne. Taka wyprawa może się okazać spełnieniem marzeń i przygodą życia dla doświadczonych nurków, jednak wycieczka jest również odpowiednia dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w tego typu sporcie. Wyspy Exuma są natomiast jednymi z najpiękniejszych i najmniej zdegradowanych na Bahama. Dzięki bajkowo kolorowym lagunom jest to idealne miejsce dla wszystkich zwolenników snorkelingu i nurkowania głębinowego.

Osoby pragnące zażywać słonecznych kąpieli mogą zaś zrelaksować się na szerokich piaszczystych plażach. Przebywając tutaj warto pomyśleć o wycieczce do Sea Parku, gdzie znajdują się rzadkie gatunki podwodnych roślin i zwierząt. Miejscem doskonałym do nurkowania jest ponadto wyspa Andros. Rafy koralowe, setki różnobarwnych ryb i żółwie morskie pozwolą choć na chwilę przenieść się w świat z innego wymiaru.

Wakacje na BahamaNa wyspach Eleuthera i Cat wypocząć mogą osoby pragnące odnaleźć chwilę spokoju z dala od tłumu innych turystów. Drzewa kokosowe i cytrusowe, rafy koralowe, jaskinie, czysta ciepła woda i piaszczyste plaże sprzyjają błogiemu relaksowi. Warto dodać, iż wczasy na Bahama mogą się okazać wspaniałą przygodą również dla dzieci. Ze względu na fakt, iż wysypy były kiedyś siedzibą piratów, Bahama do dziś owiane są tajemnicą, a legendy o ukrytych skarbach mogą się okazać niezwykła atrakcją dla najmłodszych podróżników.

Komentarze zostały zamknięte.